KURUMUMUZ

Engelli ya da normal gelişim gösteren çocuğa sahip olan anne ve babalar çocuklarına bir şey öğretirken ya da davranışlarını kontrol ederken sorunlar yaşarlar, ve bu konuda yardıma gereksinim duyarlar.Ailelere bu sorunlarla baş etme yolları öğretilirse ,çocuklarının eğitiminde ortaya çıkabilecek sorunları önleme  ve ortaya çıkabilecek sorunları önleme ve ortaya çıktığında da çözme becerisine sahip olabilirler.Bu nedenle çocuğun eğitiminin yanı sıra anne-babanında  desteğe ihtiyacı vardır.Anne-babanın alacağı eğitim ve desteğin uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Engelli bireylerin eğitiminde amaç;onların ileride başkalarına bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürmeleri,kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri ve toplumla  bütünleşmelerinin sağlamaktır.

Bu amacı gerçekleştirebilmek için merkezimizde;

Engelli bireylerin erken yaşta eğitim ve rehabilitasyon çalışmalarına başlamaları konusunda toplumsal bilinç yaratmak,

Kuruma müracat eden bireyin durumuna uygun rehabilitasyon programını oluşturmak,

Okul çocuklarının okul ile birlikte çalışma programlarını hazırlamak ve okul takiplerini yapmak.

Engelli bireylerin yetişkin oldukları zaman normal gelişim gösteren bireyler gibi bağımsız yada daha az bağımlı yaşayabilmeleri için gerekli sosyal becerileri kazandırmak.

Tüm bu çalışmaları yaparken aileyi de eğiterek;bu uzu  ve zor yolda yorulmadan ve bıkmadan yürüyebilmeleri için gerekli desteği ve motivasyonu yaratmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Rehabilitasyon hizmetlerinin başarısı,bireyin uygun programa yerleştirilmesi kadar bu hizmetleri sağlayacak olan personelin niteliğine de bağlıdır.

Bilinçli bir yaklaşım ve etkili rehabilitasyon ile engelleri en aza indirmek mümkündür.Bu yaklaşımla çıktığımız yolda SİMAY ÖZEL EĞİTİM MERKEZİ  olarak alandaki yenilikleri takip eden,uygun çalışma koşulları hazırlayan ve uzman kadroyla çalışmalarını destekleyen misyonumuzla yeni başarılara doğru koşmaya ve her geçen gün SİMAY AİLESİ’ni biraz daha genişletmeye devam ediyoruz.

Bu yola bizimle çıkan yada yolun yarısında bize katılan ve katılmaya devam eden tüm aile bireylerimize  saygın personelimize sonsuz teşekkürler…

                                                                                                                                            KURUM MÜDÜRÜ

                                                                                                                                            NİHAL UÇAK