Batıkent Fizik Tedavi Merkezi

SİMAY Batıkent Fizik Tedavi Merkezi, bebekler, çocuklar, ergenler ve genç erişkinler için kapsamlı değerlendirme ve tedavi planları sunar. Bir merkezde bir dizi hizmet sunarak artık çok sayıda ajans ve profesyonel aracılığıyla yardım bulmak için daha az zaman harcayabilirsiniz. Değerlendirme, tedavi ve devam eden araştırma da dahil olmak üzere ailenize eksiksiz bir bakım süreci sunuyoruz.

Batıkent Fizik Tedavi Merkezi

Batıkent Fizik Tedavi Merkezi Hizmetlerimiz

Batıkent Fizik Tedavi Merkezi aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda uzmanlar tarafından kapsamlı hizmetler sunmaktadır:

 • Gelişim-davranış pediatri
 • Bakım koordinasyonu
 • Beslenme
 • Fizik Tedavi
 • Psikoloji
 • Özel Eğitim
 • Konuşma dili patolojisi
 • Sosyal iş
 • Geçiş bakımı

Değerlendirmeler, mevcut işlev seviyeleri ve yeni müdahale veya devam eden müdahale önerileri hakkında bilgi sağlar. SİMAY Batıkent Fizik Tedavi Merkezi içerisinde veya gerektiğinde evinize daha yakın diğer tıbbi uzmanlara yönelik çalışmaları sunabilir veya tavsiyelerde bulunabiliriz.

SİMAY Batıkent Fizik Tedavi Merkezi ‘nde çocuğunuzun belirli güçlü ve ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için çeşitli değerlendirmeler vardır.

Tedavi Programları

Down sendromlu tüm bireylerin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için çalışanlarımız çocuklarla ve aileleriyle birlikte, toplumdaki profesyonellerle çalışabilir. Konuşma ve dil, davranış yönetimi, mesleki terapi, fizik tedavi ve beslenme / beslenme alanlarında danışma, doğrudan müdahale ve birlikte tedavi sağlarız. Otizm spektrumu bozukluğu tanısı alan çocuklar için, çocuğunuzun bireysel ihtiyaçlarını desteklemek için SİMAY Batıkent Fizik Tedavi Merkezi ‘ndeki meslektaşlarımızla birlikte çalışıyoruz.

Down sendromlu bazı çocuklar, fiziksel olarak konuşma yapamadıklarında veya anlamakta zorlandıklarında, güçlendirici ve alternatif iletişim isterler. Batıkent Fizik Tedavi Merkezi, iletişim için özel değerlendirmeler ve çeşitli iletişim yöntemleri ile tedavi sunmaktadır. Batıkent Fizik Tedavi Merkezi, çocuk için konuşmaya programlanmış bir bilgisayar gibi ileri teknoloji olabilir. Batıkent Fizik Tedavi Merkezi dil eğitimi aynı zamanda basit resim, işaret dili veya kayıtlı mesajları oynatan bir cihaz kullanarak düşük teknolojiye sahip olabilir.

Davranışsal Destek

Davranışsal kaygıları gidermek için bireyselleştirilmiş destek sağlamak için ebeveynler ve bakım veren kişilerle tedavi oturumlarında çalışabilecek psikologlarımız var. Bunlar çocuklar ve ergenlerde görülebilir.

Eş Tedaviler

Konuşma dili patoloğu ve mesleki terapistimiz, gerektiği gibi, hem iletişim hem de ince motor becerileri gelişimini ele almak için bir randevuda çocuğunuzla birlikte çalışacaktır. Bu randevular duyusal iletişim ihtiyaçlarını, yapılandırılmış terapi faaliyetlerine tolerans göstermek için dayanıklılık ve beslenme tedavisinde yararlı olabilir. Konuşma dili patologları ve fizik tedavi uzmanları ile birlikte tedaviler de mevcuttur.

Eğitim Desteği

Okulun zorlu olabileceğini anlıyoruz. Eğitim destek hizmetlerimiz, özel eğitim danışmanlığı, tanı değerlendirme, okul gözlemi, müfredat desteği ve okul takım toplantılarına katılımı içerir. Bu hizmetler SİMAY Batıkent Fizik Tedavi Merkezi aracılığıyla sunulan diğer hizmetleri kullanan ailelere veya son iki yıl içinde kullanmış olanlara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu, çocuğunuzun sağlığının güncel olduğunu ve okulun davranışı gibi diğer kaygılara katkıda bulunmadığından emin olmak içindir.

İş terapisi

Mesleki terapistlerimiz, çocuğunuzla öz bakım becerileri, iyi ve ağır motor becerileri, okul hazırlık becerileri, oyun ve boş zaman yetenekleri, topluluk katılımı konularında bağımsızlığına yardımcı olmak ve günlük etkinliklere müdahale edebilecek duyusal işleme açıklarını gidermek için çalışacaktır.

Batıkent Fizik Tedavi Merkezi

Fiziksel terapistimiz, dönme, oturma, sürünme / sürünme, ayakta durma / seyir, yürüme, koşu ve denge ve koordinasyon konularında çocuğunuza yardımcı olmak için çocuğunuzla birlikte çalışır. Yürüyüşçüler ve parantezler gibi gerekli ekipmanların temininde de yardımcı oluyoruz.

Psikolojik destek

Psikologumuz, genel davranışsal ve zihinsel sağlık ihtiyaçları için Down sendromlu bireyleri destekleyecek ve tedavi edecektir. Çocuklar da bilişsel ve davranışsal değerlendirmeler alabilir.

Batıkent Fizik Tedavi Merkezi’nde uzmanlar, Down Sendromu konusunda genetik olarak teşhis konmuş bebekler, çocuklar ve genç erişkinler için kapsamlı danışma hizmeti sunmaktadır. Çocuğunuzun birincil bakım sağlayıcısıyla yakın işbirliği içindeyiz. Ekibimiz, Down sendromlu çocukların tıbbi ve gelişim ihtiyaçları konusunda güncel kalır.

SİMAY Bakım Ekibi ve Hizmetleri

Sizde çocuğunuzun gelişiminin daha hızlı olmasını,günlük hayatta bağımsızlığının artmasını ve iyi bir yaşam kalitesine ulaşmasını istiyorsanız henüz geç kalmış sayılmazsınız.

 • BİREYSEL EĞİTİM
 • GRUP EĞİTİMİ
 • AİLE EĞİTİMİ VE DANIŞMANLIĞI
 • OKUL TAKİP PROGRAMI
 • ŞEHİR DIŞI EĞİTİM VE TAKİP PROGRAMI
 • MÜZİK EĞİTİMİ
 • DRAMA EĞİTİMİ
 • FİZİK TEDAVİ PROGRAMINDA YARARLANAN BİREYLERİN DOKTOR GÖRÜŞMELERİ VE HASTANE TAKİP PROGRAMLARI
 • HALKLA İLİŞKİLER
 • SERVİS HİZMETİ
 • HASTANE VE RAM TAKİP ÇALIŞMASI
Fizyoterapist

Düşük kas tonusu, gevşek bağlar ve azalmış mukavemet gibi bazı fiziksel özelliklerinden dolayı Down sendromlu bir çocuk tipik olarak gelişmekte olan çocukta olduğu gibi kaba motor becerileri geliştirmez. Bir fizyoterapist çocuğunuzun birincil bakım sağlayıcısı ve toplum terapistleri ile paylaşılacak olan ev programlama için bir değerlendirme sunacak ve tedavi önerileri getirecektir.

Uzun vadede bir fizyoterapist, çocuğun yaşam boyunca egzersiz yapmak için iyi duruş, düzgün ayak uyumu, etkili bir yürüme modeli ve iyi bir fiziksel temel geliştirmesine yardımcı olacaktır.

Batıkent Fizik Tedavi Merkezi

Konuşma Dili Uzmanı

Bir konuşma dili patoloğu, Down sendromlu birçok çocuğun karşılaştığı konuşma ve dil zorluklarına yardımcı olacak bilgi ve uzmanlığa sahiptir. Down sendromlu çocukların çoğunda konuşma ve dil becerileri edinme (özellikle de ifade becerileri) konusunda gecikme olacaktır. İhtiyaçlarını bilinçlendirmekle sıklıkla yaşanan hayal kırıklığı davranışsal, öğrenme ve sosyalleşme zorluklarına yol açabilir.

Down sendromlu çocuklar genellikle başkalarını sözlü olarak ifade etmekten çok daha iyi olduklarından konuşma terapisi, konuşma ses üretim bozuklukları (telaffuz) problemlerini tedavi etmek için düzenli olarak önerilir ve bu çocuklara diğerleriyle daha iyi iletişim kurma imkanı tanır. Konuşma patologumuz, çocuğunuzun iletişim yeteneğini optimize etmek için diğer iletişim modlarını da keşfedecektir. Batıkent Fizik Tedavi Merkezi Bir konuşma dili uzmanı, bir çocuğa yeni konuşma ve dil becerileri edinmesine yardımcı olacak kaynakları sağlayacak ve ev içi etkinlikler gösteren yöntemler sunacaktır. Bu kaynaklar ve yöntemler daha sonra okul ve / veya diğer topluluk sağlayıcılarıyla paylaşılabilir.

Psikolog

Batıkent Fizik Tedavi Merkezi ‘nde çalışan bir psikolog, zorlu veya güvensiz davranışların yönetimi, ikili teşhislerin değerlendirilmesi (Down sendromu ve Otizm) ve tıbbi cihazların (işitme cihazı, gözlük gibi) duyarsızlaşması veya çocuğunuzun rahatsızlığına neden olabilecek diğer prosedürler ile ilgili davranışsal değerlendirme ve ebeveyn eğitimi vermektedir. . Bir psikolog da tedavi planlaması ve müdahale stratejileri sunar.

Sosyal Hizmet Uzmanı

Batıkent Fizik Tedavi Merkezi ‘nde çalışan bir sosyal hizmet uzmanı ailelere Down sendromlu bir çocuğa sahip olmakla ilişkili sosyal, duygusal, finansal ve psikolojik kaygılarla baş etmede yardımcı olur. Batıkent Fizik Tedavi Merkezi Sosyal hizmet uzmanımız ayrıca ailelere topluluk kaynaklarını yerleştirme konusunda yardımcı olur ve yetişkinliğe geçiş için destek sağlayabilir. Bir sosyal hizmet uzmanı, hasta, aile, sağlık ekibi ve toplum kuruluşları arasında irtibat görevi görebilir.

Batıkent Fizik Tedavi Merkezi down sendromlu çocuklar için hassas motor ve duyu konularında uzmanlaşmıştır. Bu, günlük yaşam becerileri (beslenme, giyinme, kişisel bakım, oyun ve boş zaman etkinlikleri), ince motor becerileri, görsel motor becerileri ve görsel algı ile sosyal beceri endişeleri ile ilgili duyu entegrasyonunu içerir. Batıkent Fizik Tedavi Merkezi Bir meslek terapisti, down sendromlu bir çocuğun benzersiz ihtiyaçlarını değerlendirir, değerlendirme, konsültasyon, tedavi tavsiyeleri sunar ve topluluk içinde hasta, aile, sağlık bakımı ve okul ekibi arasında irtibat görevi görür.

Psikolog

Bazen, hastalar zihinsel sağlık semptomlarını gidermek için yalnızca davranışsal stratejilerden fazlasına ihtiyaç duyar. Batıkent Fizik Tedavi Merkezi psikolog, psikolog ile istişarelerde psikiyatrik ilaçlar konusunda hastaları değerlendirir. Kaygı, DEHB, saldırganlık ve ruhsal sorunlar, ilaç tedavisinden fayda sağlayabilecek tüm problemlerdir. Batıkent Fizik Tedavi Merkezi Psikiyatrist ve psikolog birlikte, hastanın sunumunu etkileyebilecek psikososyal ve tıbbi faktörlere bakan bir tedavi planı geliştirmek için işbirliği yapar.

İdari Hizmet Koordinatörü

Batıkent Fizik Tedavi Merkezi İdari Hizmet Koordinatörü; hastalar, aileler, iç personel ve sağlayıcılar ekibimiz için üst düzey idari ve müşteri hizmetleri desteğinden sorumludur. Batıkent Fizik Tedavi Merkezi Koordinatörümüz klinik ziyaret sırasında hasta ve ailenin ihtiyaçlarının etkin bir şekilde karşılandığından emin olmak için hasta randevularını zamanlamış, gelen tüm telefon görüşmelerini yaparak idari ekibimizi desteklemekte ve klinik oturumlardaki hasta akışımızı yönetmektedir.

Batıkent Fizik Tedavi Merkezi, fiziksel güçlük çeken insanların kendilerini daha iyi hissetmelerine ve yaşamalarına yardımcı olur. Aynı zamanda insanların eğitim ve toplum katılımı ile sağlıklarını ve refahlarını geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.

Fizik Tedavi Nedir?

Fizik Terapi Merkezi, fiziksel hareketlerle insanların hareketlerini en üst düzeye çıkarmaya odaklanan ortopedik ve spor tıbbı ile ilgili yaralanmalar için ayaktan fizik tedavi ve mesleki terapi sağlar: egzersiz, uygulamalı teknikler, su kullanımı ve çeşitli enerji formları (ses, elektrik, hafif, termal) ve hasta eğitimi.

     Harekete bağlı herhangi bir problem: kas ve eklem yaralanmaları, amputasyonlar, artrit, solunum bozuklukları, kardiyak problemler, fibromiyalji, temporomandibular bozukluklar, spor güçlendirme, harekete müdahale eden ağrı, kas disfonksiyonu, vertigo, nöromüsküler bozukluklar ve diğerlerinin neden olduğu üriner inkontinans. Bunların hepsi Fizik Tedavi Merkezi’nde tedavi edilebilir .

Down sendromlu çocuklar tüm çocukların yapmak istediklerini yapmak isterler: oturmak, gezinmek, yürümek, çevrelerini keşfetmek ve çevrelerindeki insanlarla etkileşmek isterler. Bunu yapmak için, brüt motor becerilerini geliştirmeleri gerekiyor. Hipotoni (düşük kas tonusu), ligamentous gevşeklik (eklemlerde artan esnekliğe neden olan bağların gevşekliği) ve azalmış kuvveti içeren belirli fiziksel özellikler nedeniyle, Down sendromlu çocuklar motor becerilerini geliştirmezler. tipik olarak gelişmekte olan çocuk yapar. Fiziksel makyajlarındaki farklılıkları telafi etmenin yollarını buluyorlar ve bazı telafiler ayaklarda ağrı veya verimsiz bir yürüyüş paterninin gelişimi gibi uzun süreli komplikasyonlara yol açabilir.

Bu çocuklar için fizik tedavinin amacı, sıklıkla tahmin edildiği gibi, onların gelişim oranını hızlandırmak değil, optimal hareket modellerinin gelişimini kolaylaştırmaktır. Batıkent Fizik Tedavi Merkezi, uzun vadede, çocuğun iyi bir duruş geliştirmesine, düzgün ayak uydurmasına, verimli bir yürüyüş paternine ve yaşam boyu egzersiz için iyi bir fiziksel temele yardım etmesini sağlamak anlamına gelir.

Hizmetlerimiz ve Batıkent Fizik Tedavi Merkezi ‘miz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.